BLOG z Akustik tour poprvé aneb Kryštůfek Kryštof a jeho zážitky

Během celého turné Vás budeme těšit takovým miniblogem. Dnes první díl.

Celá jarní legrace začala předposlední březnový den v Kladně. A hned na úvod jsme se dočkali několika překvapení. Snad poprvé za všechny akustické koncerty se rozbila židlička během hraní přímo na pódiu. Ondra Kyjonka nevěřícně zíral, ale svůj part odehrál s ledovým klidem, aby pak s úsměvem na rtech a za všeobecného potlesku požádal o novou.

Druhým "nadělením" bylo nejdelší dotaz, jaký jsme kdy na Kryštof Akustik Best Of Tour zažili. Mladík v první řadě hned v první várce otázek povídal celých vět minut o tom, jak naší kapelu poslouchá a sleduje a tak vůbec... Ríša to záhy vzdal, sesedl ze stoličky a trpělivě přešel na portál, aby pána pečlivě vyslechl. Kýžená pointa zněla: "Jaký to je, spát tři měsíce jen tři hodiny denně? Já to vydržel měsíc, a pak spal několik dnů jak zabitý!"

Další den následoval přesun do Chebu, kde mají divadlo jen pro dvě stě lidí, a tak se hrálo ve větším produkčním centru, které pod divadlo také spadá. Sál sice postrádal "plyšové" kouzlo, ale zato v něm byla atmosféra jako na klubovém koncertě. A vedro jako ve vyprodané Lucerně, že pot málem stékal po zdech. Diváci byli úžasně komunikativní, dokonce na pódium vytáhli řidiče Tomáše, aby vysvětlil, kudy že se to (ne)jezdí nejrychleji do Chebu, a vysloužili si za odměnu nečekaný přídavek... Takže se snažte, třeba si ho vysloužíte i v jiných městech!

Než jsme se vydali na třetí štaci do Kolína, odskočili jsme si do Prahy na udílení Andělů. Měli jsme dvě nominace za Klip roku díky Plánu a za Událost roku pro Akustik Tour. Pozvali jsme paní Chramostovou s panem Milotou, aby za nás když tak převzali klipovou cenu, pro tu druhou bychom si šli sami, ale bohužel to ani jednou necinklo... Trochu jsme to čekali, ale na druhou stranu - naděje umírá poslední. Ríša to v pohodě odmoderoval, pak jsme si dali pár drinků a - snad příště.

Kolín byl první dubnovým koncertem Akustik Tour. Tomáš se znovu záhy objevil na pódiu, ovšem tentokrát během písničky, aby Richardovi opravil nefungující vysílačku od kytary. Nikos s Jakubem odkryli nejsmutnější a nejveselejší okamžik v historii kapely (krize během Mikrokosmu versus jeden přejezd ze začátků kapely s "podivuhodným" vínem), ovšem vrchol obstaralo provokující publikum. Ríša a spol. podlehli a přizvali ke společnému zpěvu jednu slečnu, která si to vyprosila během otázky a diváci její žádost podpořili. Protože sama zpívá v kapele, tak vokály v Rubikonu zvládla na Nikosův mikrofon bez potíží. Ale jak se kapela shodla, byla to výjimka. Takže příště neproste, že si chcete s Kryštofem zazpívat, na 99% vám to neprojde :-)

Teď máme před sebou pekelné období, kdy nás během patnácti dnů čeká čeká deset koncertů rozptýlených po celém Česku. No ještě že to nejsou dvojáky. Na podzim jsme si vážně "naložili" a málem to "nepřežili". Víme, že vás by to potěšilo, ale věřte, že to je vážně peklo hrát dvakrát za sebou. Takhle je to v pohodě... Těšíme se na vás!

Váš Kryštof Kryštůfek :-)

P.S. Skoro všude už je vyprodáno, posledních pár lupenů zbývá v Teplicích, Náchodě a Kutné Hoře.