A další krásné zážitky...

...aneb Kryštůfek potřetí...

AKUSTIK BLOG POTŘETÍ ANEB ONI FAKT TANČILI!

Jarní kolo Akustik Tour je v polovině a Kryštof Kryštůfek bloguje potřetí.

Tak jsme si mysleli, že už nikde nebude více horko než v Chebu. Jaký to byl omyl! V Jiráskové divadle v České Lípě jsme se málem upekli, ale odměnou byla skvělá atmosféra. Po koncertě došel poklepat chlapcům na rameno i místní hejtman, který s Nikolajem zasvěceně diskutoval o přednostech a nevýhodách akustické baskytary.

A protože byl pátek a hrdla vyprahlá, vyrazili jsme do hotelového baru na pár piv. To jsme ovšem nečekali, že nás čeká výlet "červí dírou", kterou jsme se propadli o pětadvacet let zpět do atmosféry veksláckých doupat. Zábavná zábavová kapela, disko koule, podivuhodní tanečníci a číšník s konzumačními lístky - pro každého jeden a za zálohu padesát korun dopředu!

Žádné velké vyšilování, v sobotu čekali Teplice. Kapelu řidič Tomáš pěkně povozil periferiemi, než si navigace dala říct a našla správnou cestu ke Krušnohorskému divadlu. Tam nás uvítal na jevišti technik, který si posteskl, kterak dvě stě let stará budova nemá stálý divadelní soubor.

Sál s výtečnou akustikou pojme na sedm set lidí a Kryštof ho komplet vyprodal. Teplice se tak rázem zařadily do čela žebříčku návštěvnosti jarního turné a už nebudou předstiženy. Vrchní kapelový osvětlovač Jirka "Brouček" Rouček a zarytý hokejový fanoušek Karlových Varů zase po očku během show sledoval finále extraligy, ale byl nakonec smutný - Slavia vyhrála o čtyři a Vary nedali ani "fíka".

Když už jsme u toho sportu, ve fotbalové lize se zase Baník přetahuje s Teplicemi o třetí místo a pohár UEFA. I to přišlo v Krušnohorském divadle na přetřes a jakkoli během víkendu Teplice vyhrály a Baníček prohrál, vězte, že jsme nezdolní optimisté a prostě třetí budeme my :-)

Kam půjdete večer pařit? zajímalo také jednu tazatelku v Teplicích. Ríša neprozradil, a stejně nevěděl, protože přes den jsme naráželi jen na zavřené kasina a cukrárny. Nakonec jsme se rozdělili na dvě party, teda tři - jedna šla spát, druhá zůstala na hotelu a bavila se za hlubokého hrdelního smíchu party Holanďanů a třetí vyrazila zpět do města do Kůlny. Já tam byl - a bylo tam veselo! Ondra Kyjonka tancoval - krásnééé :-)

Únava z hýření jsme shazovali tenisem v zatuchlé nafukovací hale, pak rychlý, teda díky čísníkovi a kuchaři spíše pomalý oběd a hybaj do Děčína, kde severočeský koncertní trojblok v neděli vrcholil. Že lidi nezpívají v Ženách na Richardův pokyn a až pak si to "odpracují", to už jsme si nějak zvykli, ale že nezpívají ani v Obchodníkovi, to se ještě nestalo! Teď už stalo - a Děčin dostal za uši, že to tady napíšeme.

Ovšem k A je třeba dodat B. Publikum se po této "ťafce" nenechalo zahanbit a začalo reagovat. Ve Fantomska už tleskalo jako o život a vysloužilo si nakonec nadstandardní přídavek Potok lávový, během něhož přichystalo kapele jedinečný zážitek. Poprvé za celý podzim i jaro tancovalo celé divadlo! Byla to chvíle mrazivá... Fascinující... Neuvěřitelná... Takže díky!

Jo a prosím vás holky, už se Richarda neptejte, jestli si vás vezme. Za tuto otázku už byla cena udělena a podruhé (potřetí, počtvrté...) a podle pravidel Nikolaje alias kapelového pana Markvarta prostě nevyhraje. A stejně víte, že Ríša je zadaný :-)

Váš Kryštof Kryštůfek