Kryštof Kryštůfek bloguje z Akustik Tour popáté

předposlední blogování...


 Zdar děcka,
píšu vám popáté z Akustiku, který se pomalu chýlí ke konci, takže tohle je předposlední díl :-(

Omlouvám se, že tentokrát to chvilku trvalo, ale tak jsme se těšili s kapelou na šest dnů volna a sladké lenošení (i když to je velmi pofiderní výjádření, protože všichni máme další pracovní aktivity kromě kapely), že jsem málem zapomněl... Ale to bych přece Táborským a Příbramákům nemohl udělat :-)

V Táboře nás uvítalo krásné divadlo se dvěma scénami, kde se točili slavné televizní od totalitní revue Možná přijde i kouzelnik až po novácké Čundrcountryshow. Odehrávali se v menším sále, kopii pražského Národního divadla, my jsme ovšem hráli v tom větším, pro šest set lidí. A bylo plno!

Před koncertem jsme vyfasovali pásky na ruky, prý aby nás místní zaměstnanci poznali. No nevím, jinde na turné s tím nebyl problém, a to nás jezdí asi dvacet, co patří do týmu, jen tady. Ale nikomu to nevadilo, brali jsme to jako zpestření.

U výborné plzně v hospodě Na louži kluci zavzpomínali, kterak na svém prvním koncertě v Táboře zapomněli "Cukonošovu hůl". To je ten hudební nástroj, na který hraje Nikos Kuluris třeba v Srdci, oficiálně v angličtině rainstick. Když se kapela pak vrátila o rok později, s holí už odepsanou, našla ji stát v šatně v papírovém obalu tak, jak ji tam zanechala. Díky výbuchu smíchu, který následoval, si kapela příhodu pamatuje dodnes :-)

Další perličkou, jinde na Akustiku neviděnou, byl "drzý" dotaz jedné návštěvnice, která poprosila o tanec s bubeníkem Kubou Dominikem. Přání bylo vyslyšeno a pár si střihl na pódiu minutový taneček za doprovodu Richardovy kytary a hlasu, který zanotoval jeden z folkových hitů od Brontosaurů. Nebo bratří Nedvědů? Musím se přiznat, že už pamět vynechává, zvlášť poté, když jsme po koncertě vyrazili "pařit" :-)

Ráno dobít energii na snídani, jít se ještě na chvíli lehnout, a hurá do Příbrami. Dojem z jinak výtečného koncertu trochu zkazila ukradená navigace, kterou nějaký výtečník sebral poté, co rozbil boční malé okénko u řidiče, takže kapela pak domů dojela skoro s omrzlinami :-)

Po dlouhé době se nehrál druhý přídavek, jako by publikum bylo tou ukradenou navigací také rozmrzelé a moc netleskalo. Přitom za hlášky "Jste nejlepší kapela" a "Richarde, jste pro nás jeden z největších českých žijících básníků" by se Potoku lávového jistě dočkalo. Tak příště!

Teď máme před sebou poslední tři koncerty Akustiku - Třebíč, Prostějov a Trutnov. Všude je vyprodáno a "parta kámošů se těší na partu kámošů"! A doufáme, že Baník dneska rozemele Brno :-)

Váš Kryštof Kryštůfek