Kapela

 • Inzerát Richarda Krajča

  Jmenuji se Richard a málem jsem byl DJ, ještě předtím málem elektrikář, ještě předtím málem poštovní doručovatel, ještě předtím málem novinový distributor, ale ještě předtím málem profesionální fotbalista, který mohl vydělávat velké peníze. Ale všeho jsem se vzdal a je ze mně herec a zpěvák . Nevadí, moc se za to nestydím.

  Hraji a zpívám totiž pro radost na prknech, co suplují svět. Někdy hraju tady a někdy zase táááámhle, a když nehraju tady ani táááámhle, hraju někde jinde, nebo poblíž.

  Jsem klidný a vyrovnaný typ, což se vyznačuje tím, kříčím velmi velmi zřídka. Což znamená opravdu velmi velmi zřídka. Jen když je to nutné. Třeba za to mě mají kluci v kapele nejraději. Ženu a děti mám, tak prosím odpovědi na toto téma neposílejte. Eventuálně je mohu předat našemu technikovi, se kterým jsme si velmi podobní a máme podobné zájmy - např. Hanu Zagorovou - naše krédo je: " Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné", trampování, surfování / po vlnách / , vyhledávání slev, listování obrázkovými časopisy, kde se radují z neštěstí druhých a sledování oblíbených nekonečných seriálů, ve kterých se odehrává tolik, že to nestihneme ani vstřebat a pak si o tom dlouze povídáme. Jen toho času na to moc není.

  A tak prostřednictvím tohohle inzerátu hledáme člověka, který by nám věnoval svou měsíční dovolenou, abychom to dohnali. A pak hledáme ještě někoho, kdo by si tu dovolenou pak za nás vybral a užil, protože my na to nemáme vůbec čas.

 • Inzerát Nikose Kulurise

  Jmenuji se Mikuláš Rohlík (přeloženo s řečtiny) a již léta se ve volném čase zabývám pěstováním, úpravou a konzumací cuket. Cucurbita pepo, jak se odborně tato tykev nazývá, začala být jako kulturní plodina pěstována v Mexiku již před více než 5000 léty. Za svůj největší pěstovatelský počin považuji úspěšné vypěstování jedinečné nakřížené odrůdy (Cucurbita mixta),  kterou jsem na základě podobnosti terminoval "Cuketa kareta".


  Cukety miluji v jakékoliv barvě, velikosti a tvaru. ?Cukonoš? přezdívají mi přátelé, neboť jim vždy s nesmírnou radostí nosím výsledky svých cuketových snah, avšak entusiasmus můj v oblasti této není jimi opětován.


  Rád bych, díky tomuto inzerátu, poznal pěstitele či konzumenta, s nímž bych svoji vášeň mohl sdílet a vyměňovat si tak užitečné rady a tipy ze světa cuket.

 • Inzerát Nikolaje Arichteva

  Jmenuji se Jalokin Vosanata Vetchira pozpátku a jsem černovlasý celkem vysoký, celkem sympatický a celkem mladý muž. Docela často si mě, ale pletou s našim trumpetistou. Takže trumpetista je ten menší a roztomilejší, proto na něj více letí ženské. Já jsem ten vyšší s bradkou, kterou mám zastřiženou podle tvaru vysacího zámku. Aspoň tak se to používá v Bulharsku, odkud pochází má rodina.


  Díky mým bulharským kořenům mi naši dva řekové Nikos s Nikolaosem často říkají, že jsem jejich balkánský bratranec. Když mě ale chtějí trochu popíchnout, tak na mě volají Bulhare, což mi ale nevadí, protože jsem na svůj původ hrdý. A když už jsme u těch přezdívek, tak po 17ti společně prožitých letech v kapele a plnění společných manželských teda kapelových povinností mi Richard říká trochu intimněji...Niki. Když zase chtěl jednou Ondřej změnit můj vztah k alkoholu a já si opakovaně objednával nealkoholický nápoj jedné nejmenované značky, rezignovaně mě přejmenoval z Nikolaje na Kofolaje. To když tenkrát do kapely přišel Evžen, začal mi hned od začátku říkat Bubu, to asi narážel na mou barvu pleti, která je opoznání tmavší než ta jeho a taky se na slunci hned nespálí tak jako ta jeho.


  Tak snad jsem díky mým přezdívkám prozradil i něco málo o mě a to musím říct, že jsem v kapele člen s nejméně přezdívkami. Proto bych vás díky tomuto inzerátu chtěl poprosit, jestli byste mi někdo mohli věnovat svou přezdívku, protože na přezdívky jsem docela chudý.


  Jinak v kapele udržuji dobrou náladu a tvrdím muziku. Aspoň se to tvrdí, že basa tvrdí muziku...to je dobře....hlavně, že nezatvrzuje...

 • Inzerát Jakuba Dominika

  Jmenuji se Jacques Dominique (32) a jak již mé jméno napovídá, jsem napůl francouz. Mí předci přišli na severní moravu ještě dávno předtím, než se zde objevil Metyl a Pančoděj, za účelem zásobování místních hornických hospůdek a kulturních zařízení kvalitními bagetami a červeným vínem, pocházejícím z vápenatých kopců severní Provence.


  Mí rodiče se mne v mládí snažili vychovávat v duchu kalokagathia (ideál harmonického souladu a vyváženosti tělesné, duševní krásy a dobroty), proto jsem musel z donucení od útlého věku docházet na hodiny brazilského jiu-jitsu a také klavíru, kde mne má učitelka pravidelně trestala za mé cvičební nedostatky bitím rákoskou po prstech. Tento nedostatek empatie a neštˇastný pedagogický přístup vedl k tomu, že se ve mne nahromaděná zloba přeměnila na lásku k bicím nástrojům. Pozdější zájem o obor psychologie mi objasnil, že se jednalo pouze o obranný mechanismus sublimace, nicméně ve chvíli, kdy jsem tento fakt zjistil, byl jsem již maturantem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a již dva roky jsem na cestách s kapelou Kryštof poznával kvalitativní rozmanitost sociálních zařízení na českých hotelích a penzionech.


  I přesto, že mne na koncertech dokáže vytočit nepřitomnost praktikáblu pod mou bicí soupravou, myslím si, že co se týče mé osobnosti, mohu se považovat za vyrovnanou osobnost s duší romantika. Mezi mé oblíbené hudební interprety totiž patří například Whitney Houston, Celine Dion, Kenny G a další představitelé vlny tzv. Sofistikovaného popu?. Na druhou stranu jsem aktivním členem oddílu Boxing klubu Ostrava a po nocích se zálibou studuji operativní taktiky světových protiteroristických jednotek.


  Rád bych poznal stejného nadšence a sběratele audiovizuálních počinů (který by chtěl například vyměnit limitovanou tchajwanskou edici alba Bodyguard od Whitney Houston za jinou raritni nahrávku, sháním třeba koncert Barbry Streisand: Live in Libya, slyšel jsem, že se tam údajně trošku střílelo.

 • Inzerát Evřena Hoffmana

  Jmenuji se Evžen, ale známá říkačka Evžen lovec žen u mě neplatí. Tedy v mých pubertálních letech jsme se o to snažil, ale záhy jsem poznal, že tudy má cesta nevede. Proto jsem byl rodiči nadšeně přihlášen na zobcovou flétnu, ale vzápětí ihned odhlášen. Paní učitelka totiž prohlásila, že nemám hudební sluch ani talent a ať dělám raději něco jiného. Tak jsem začal sbírat medvídky. Narodil jsem se sice ve znamení býka, ale kdyby existovalo znamení medvěda, určitě bych se narodil v něm. Jsem podobně vybaven, nemám rád rychlé pohyby a zvláště pohyby spojené s prací. Pokud jde o druh, jsem takový medvídek koala. Mevídek se stal i mým symbolem. Fosforeskujícího méďu mám nalepeného na všech mých kytarách. Taky proto, abych se mohl orientovat na podiu, když se shasnou světla. Koncertní podium je taky jediné místo, kde se přemůžu a své pohyby zrychlím na své maximum.  


  Tímto inzerátem bych chtěl požádat širokou veřejnost o informace, kde by se dali sehnat nažehlovací medvídci, které bych si mohl nažehlit na své oblečení pro volný čas, případně na mé ložní i spodní prádlo. Jakoukoliv informaci, která povede ke koupi nažehlovacího medvídka ocením kytarovým trsátkem s mým vlastnoručním podpisem nesmazatelným fixem. Děkuji.


  Tuto mou oblíbenou formu nákupu přes inzerát využívám už léta. Koupil jsem si tak už několik kytar, efektů, softwarů, hardwarů i medvídků.  Přes inzerát si mě našla i má žena a i před 13ti lety si mě tímto způsobem našla tehdy ještě neznámá kapela Kryštof. Byl jsem na civilní službě a přes Avízo se mi ozval basista Nikolaj z Havířova. Večer mi dokonce zavolal tehdy ještě ,,nějaký? Richard a bylo to. Dohodli jsme se na zkoušce a přešlo se k činům. Líbila se mi Richardova neurvalá móda, jeho písničky a destruktivní přístup a Nikolajův naopak pozitivní přístup a i jeho móda. Kluci byli spokojení a tak jsem se stal třetím nejstarším stálým členem dnešní sestavy.

 • Inzerát Onřeje Kyjonky

  Jsem 34 letý, citově založený mladík atletické postavy, milující přírodu a zdravý životní styl. Vyrůstal jsem v Karviné, kde jsem se v místní dechovce naučil všemu, co každý muzikant nejvíce potřebuje, tzn. jóga, jin/jang, feng-šuej apod. K hudbě jsem se dostal velmi brzy a od roku 1998 hraji v kapele Kryštof a jiných neméně známých hudebních seskupeních, např. metalový Whisper, dechové seskupení Májovák aj.


  Jsem strašlivě studovaný a tím pádem i velmi chytrý, když to spočítám i se základní školou, tak jsem studoval 24 let.  Jsem již sedm let ženat, se svou ženou jsem se seznámil na předváděcí akci, kde jsme si oba dva zakoupili vysavač téže značky a později jsme se setkávali za účelem sdělování si poznatků o tomto skvělém zařízení. Mám mnoho koníčků. Kromě posilování a jógy mám rád také humor, četbu knih, jízdu na kole a také hudbu. 

  Téměř nepiji, pouze výjimečně, když mě přátelé přemluví. Mezi mé nejoblíbenější jídlo patří:  tofu, kuskus a cukeťák. Moje nejoblíbenější nápoje jsou Radegast 12°, Albánská borovička. Kluky z naší kapely mám velmi rád, proto bych prosil aby se mi dámy na tento inzerát nehlásily....

 • Inzerát Nikolaose Grigoriadise

  Jmenuji se Nikolaos a podle mého jména by se mohlo zdát, že mé rodné místo je Laos, ale není tomu tak. Má rodina pochází z Řecka, ale teď žijeme v malebném městě v podhůří Beskyd, odkud je nádherný výhled na železárny, koksovny a jiné čmoudící komíny v okolí Ostravy.
  Jsem středně vysoké až vyšší postavy a v kapele jsem největší z nejmenších. Kluci z kapely, kteří se tváří jako mí kamarádi, schválně poukazují na mou výšku a podobnost s jednou filmovou postavou tím, že mě přezdívají Frodo nebo Hobit.


  Mým povoláním a koníčkem je hudba a hra na žesťový nástroj trubku. To sebou přináší i mnohá úskalí v podobě nuceného navštěvování různých restauračních zařízení a hospod, čemuž se samozřejmě snažím ze všech sil všemožně vyhýbat.


  Další mé koníčky jsou finančně velice nákladné. Mezi ně patří mimo jiné i manželka, její nápady a také náš pes. Největším mým koníčkem je v neposlední řadě jízda na fichtlu, díky kterému jsem se stal vášnivým sběratelem starých motorek. Ve své sbírce mám zatím jen jednu motorku, ale už teď je pro mě sběratelství vášeň.

  Přes tento inzerát bych chtěl poprosit ty zvás, kteří doma vlastní nějakou starou, nejlépe historickou motorku, věnovali mi ji a tím mi pomohli rozšířit mou ubohou sbírku. Fichtlům zdar...